Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.

Polska szkoła odchodzi już od tablicy z kredą, suchej podręcznikowej nauki w kierunku zastosowania multimediów. Powodem tego jest przepaść technologiczna tworząca się pomiędzy szkolną edukacją, a możliwościami i realiami XXI wieku. Uczniowie często mają problemy z przyswojeniem wiedzy lub kształtowaniem zainteresowań w szkole, gdyż stosowane narzędzia lub ich „ubogi wizualnie” charakter odbiega technologicznie od ich potrzeb i nie odpowiada na naturalną potrzebę poznawania świata. Szkolenie to skierowane jest do nauczycieli, pedagogów, pracowników oświaty. Jego głównym założeniem jest wskazanie źródeł programów i rozwiązań multimedialnych oraz nabycie umiejętności  świadomego z nich korzystania- tak aby szkolne nauczanie stało się przyjemnością dla ucznia i nauczyciela.

Cele zajęć

Cele ogólne

Zdobycie podstawowej wiedzy o programach multimedialnych i ich źródłach w celu:

• poprawy jakości nauczania przedmiotu
  • ubogacenia warsztatu nauczyciela
  • przeciwdziałania cyfrowej analfabetyzacji
  • poprawy jakości pracy z uczniem zdolnym
  • efektywnej promocji placówki i metod dydaktycznych
  • dostosowania umiejętności kadry do potrzeb edukacyjnych realiów XXI wieku ( cyfryzacja, innowacyjność, ocenianie kształtujące, rozwój zawodowy )

Cele szczegółowe

1. Poznanie programów i aplikacji oraz ich funkcji i możliwych zastosowań

2. Przykłady aplikacji i gier edukacyjnych i ich zastosowanie także w odniesieniu do nauczania PP